Loading
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Aug 2014, 10:12

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Myš domáca(divá) 
Autor Správa
Nováčik
Nováčik

Poslať 

No tak, ako som písal, už ho nemám vo fľaši ale v akvárku 25x25x40 a na vrchu je dierkovaný plech a tie myši sú len hore nohami, držia sa na ňom a bavia sa, kŕmim ich lúčnými koníkmi a čo príde, momentálne mám zatiaľ dospievajúceho samčeka ktorý je veľmi rýchly a nestíham zrak nastavovať niekedy keď sa pohne. Asi by som si kúpil aj tie myši ako hovoríte, ale zadarmo mám vlastné a celkovo sa mi to páči, a tie ktoré spomínate, dokázali by prežiť vo voľnej prírode ako tie divé?

18 Sep 2009, 21:28
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
asi nie...
a taká myška nie je vôbec drahá. Ja som si kúpila myšku za 20 korun z obchodu tak v chovatelskej stanici by mohla stat asi tak 50 korun. Spytaj sa Alexandrii ona mala chovatelsku stanicu.

19 Sep 2009, 09:47
Profil WWW
Vyzná sa
Vyzná sa

Poslať 
no to je strašne veľké to akvárko,myšimuz :roll: však tam môžu "až" prejsť pár krokov :roll: :roll: :? jj,20korún je veľa? :roll: a tieto keď im nejakú chorobu zistia?dáš 100 korún na dáky svrab?alebo potom ich vypustíš a chytíš dalšie? :roll: toto je týranie...predstav si,že chodili po celom dome,to je aspoň ani neviem,veľa...a tuto majú 25x20x40cm? urob obrovskú klietku keď chceš mať tieto... :roll:
kŕm ich aj zeleninou,ovocím a zmeskou,trávou...nie sú to len masožravce
a čo keď neprežijú vo voľnej prírode tie z chováku?keď ti ochorie aby si ju vypustil? :roll:

20 Sep 2009, 13:32
Nováčik
Nováčik

Poslať 
Nie, ide mi o to, že tie z chováku nemajú na tie divé a keď mi náhodou ujdú, tak sa stretnú s tími divími a dostanú tie choroby a som tam, kde som teraz. Jednoducho tie divé mi behajú poza sadroš a mal som diery ktoré som zapchal, ale z vnútra sa to dá vyhrabať. Viem to akvárko nieje nič moc, keď zoženiem sklá, tak to vylepším. A čo príde- kukurica, keď idem po poli, tak natrhám klasy a mám v záloke, psie granule, sem tam mrkva ale ani sa jej nedotknú až pokiaľ nieje nič iné, jablko, hruška a slnečnica, a samozrejme rožky. A čo spravíte vy keď vám ochorie? nechate ju asi skapať nie? Mne tie myši ešte neochoreli tak aby som ich musel z toho dostávať. Niekto to tu začal s vyvŕtavačskými rečami a nesúhlas sa dá vyjadriť aj inak. Asi to tu chodí tak, že ak niekto robí niečo, čo sa vám nepáči, tak ho nemáte v láske. Niekde na inom vlákne som čítal, že potkany sú hnusné, a podľa mňa sú, a aj morčatá neznášam. No a niekto hneď na to, že "ospravedlň sa, beriem ako urážku." Tak potom asi sa aj na mňa urážate a nemáte ma v láske za to, že mi nejdú pod ruku tie myši z predajne, a za to že sa mi radšej páčia iné. Celý posledný čas ma presviedčate, aby som si myši kúpil, no už sa nechcem vyhovárať, myslím si že divé sú lepšie a nepresvedčíte ma. Chcel som od vás pomoc a v niečom ste mi pomohli, ale nemyslel som že ma úplne odpálite.

20 Sep 2009, 17:11
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
my sa ti len snažíme pomôcť. Divé myši prenášajú nebezpečné choroby. A zatvoriť divú myš do akvárka je týranie. Pýtal si sa, že či keď nám myška ochorie, či ju vypustíme. Nie! Ja som s mojou myškou chodila za veterinárom keď ochorela, dával nám lieky, a teraz je zdravá. Jednoducho predstav si, že teraz by ťa niekde zavreveli. Ako by si sa cítil? Laborky sú zvyknuté na to, že sú zavreté. A laborky neprežijú vo voľnej prírode pretože si nevedia sami nájsť krmivo lebo sú zvyknuté že im ho dáš. My všetci sa ťa snažíme prehovohoriť aby sa tie myšky mali dobre. A aby si sa mal dobre aj ty, aby si od nich nedostal choroby. Ale mi už ťa nrepsvedčíme... :cry: Uvedom si že chovanie divej myši v akvarku je tyranie...

20 Sep 2009, 19:17
Profil WWW
Vyzná sa
Vyzná sa

Poslať 
keď ochorie a necháme skapať?! :evil: tak toto ma fakt dostalo :x a pozri na dreka-napísal hnusný potkani,ospravedlil sa a je dobre...a potkany sú hnusné...aj morčatá...hmmm,toto sa tiež dá inak vyjadriť.napr.nepáčia sa mi morčatá,lebo smrdia...nepáčia sa mi potkani lebo majú veľký chvost...a potkani súto isté ako myši,len sú vačší...ale nechaj tak...toto už nepreberajme....dobre,poradím Ti:
zožen skklá a urob veeeľké akvárko.urob im hražky-mostík,konár,domček,vrkoč upletený z látky,domček...daj im vodu v miske(asi sa im bude viac páčiť ako napájačka :wink: )a misku s jedlom.kúp tú zmesku(alebo urob-ovsené vločky,sušená mrkva,pšenica,sušené jablko,oriešky,dyňové semienka,slnečnica)a tú im daj na raňajky,potom ovocie,zelenina,občas cvrčka,kúsok ryže,granulky možno nejaká kapsička...potom samca a samičku oddeľ(dve rovnaké pohlavia možeš nechať)a možeš mať aj mimi...tie budú divé,ale možeš ich skrotiť :wink: potom prezri rodičov-oči,uši,nos,srsť,labky atď.ak niečo nájdeš,šup šup za vetom :wink: a kroť ich trochu :wink:
p.s.my Ťa neodsudzujeme za to,že sú divé,ale za to že nejdeš za vetom a neurobíš im veľké akvo :wink: poznám jednu,čo chová divého potkana,ale isla za vetom a má veľkú klietku...a je v pohode :wink:

20 Sep 2009, 19:53
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
lucy: presne tak.
Ale je veľmi náročné vyrobiť také akvárko. A stým slovom hnusný máš pravdu. Mne sa napr. nepáčia činčili ale nepoviem že sú hnusné lebo keď drek povedla ze hnusne mysi a potkani mna sa to dotklo lebo mysky su moji mali maznacikovia moje lasky moje malinke zlaticka... ale ospravdlnil sa a je všetko v poriadku. fórum nie je na kritizovanie ale na radenie a preto by sme sa tu nemali dohadovať že niake ziveratko je hnusné lebo niekomu sa môže páčiť. Preto vás všetkých prosím slovo že niake zviera je hnusné sem naozaj nepatrí. Keď už tak že sa mi niake zviera nepáči. a nie je hnusné. dobre?

20 Sep 2009, 20:15
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
"potom prezri rodičov-oči,uši,nos,srsť,labky atď.ak niečo nájdeš,šup šup za vetom" čo tým myslíte? Dnes som zase chytil jednu myš a neviem či je to samica alebo samec, pretože od toho závisí či ju pustím alebo je to tá čo mi ušla. A keď som ju mal v ruke a držal som ju tak, že len pysk trčal, tak zrazu na mňa vybehla spomínaná červená potvorka čo dokáže dobre liezť cez srsť, ale neviem či to náhodou nevybehlo z nosa, lebo pri hlave som ju pevne držal, no neblížil som jej a keby to vybehlo z nosa, to by ma asi odradilo od všetkého. No a vet ma s divími pošle het. Preto som sa chcel pýtať vás, možno tu je registrovaný nejaký veterinár. Ozaj a keď budem mať mladé, tak tie budú tiež mať choroby? asi hej. Možno časom keď ich budem mať v čistom prostredí, tak budú v poriadku. A ešte že či sa môžu páriť aj súrodenci. Prosím a odpovedajte mi na všetky otázky. A ešte k tomu chytaniu: máme doma s tým trocha problém, preto ich chytám, a pastka sa mi nezdá, dve chcem mať a ostatné vypúšťam za riekou. Kúpiť myš dokáže každý, ale mať vlastnú vyšlachtenú, to je niečo.

20 Sep 2009, 21:25
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
no takze: parit surodencov nemozes. A to či je tu registrovaný veterinár to neviem. Zoznam veterinaróv nájdeš na zzz.sk skús niektorému zavolať. A s tými mladými: ak budú mať rodičia, tak budú mať ja oni. Sk rodičia nebudú mať tak ani mladé. A ty chceš šlachitť myši? Domové myši? :roll: A tá červená potvorka aká bola veľká? Nebol to červený pavúčik? Ten je neškodný.

21 Sep 2009, 06:12
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
Asi 2mm dlhé a 0.5 mm široké a aj to dosť skákalo do výšky asi 10 cm, ale bolo to také červeno-oranžové.

No šlachtením by som to nenazval, ale už som písal že som mal myš, čo mi po ruke behala, a vrátila sa späť do dlane a dal som ju späť do fľaše. Dokonca mi aj popod tričko behala, no brat to pohnoil. To bola moja prvá chytená myš. Preto mám naďalej myši s nádejou, že sa mi podarí podobne ju naučiť. A čo by som mal nájsť na tých očiach, ušiach, ....?

21 Sep 2009, 09:58
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
no ked to skakalo tak ten pauvcik to nebude. prazity nie su zvycajne vyditelne volnym okom. Hmm...
Ked bude prezerat usi: najskor sa pozri dovnotra ci tam nema nejakych chorabakov. Pozri aj za usami ci nanjedes tiez niaku haved
Potom oci:pozri dooci ci ich nema zakalene, v ociach parazity nezyknu byt, iba vynimocne ale tie nie je volnym okom vidno.
Usta: Papulu sa ti podariť asi nepodari ale pozri okolo ci jej nepeni z ust

22 Sep 2009, 06:07
Profil WWW
Vyzná sa
Vyzná sa

Poslať 
uši-jj,dovnútra kukni,može byť pleseň,ušný svrab
oči-zakalené,červené,tečúce...
nos-tečie,teplý-horúci,mokrý,vytekajúci...
srsť-vši,svrab,rozne ine potvorky....
labky atď.-ranky,zapálené,abcesy...
toho chrobáka zabi a dones vetovi,že ti ušla domáca z chováka ti ušla a chytila to,keď nechce takéto :wink:
a normálne zober rukavice,chyť,daj jej nejakú mlsku,a šup s ňou pod mikinu,do vrecka...nech si zvyká...a potom môźeš "šlachtiť" :wink: mimch.odporúčam kúpiť 2-3 Samla boxy ikea,škrečko-chovatelia si pochvaľujú :wink: a len pospájaj-urob na bočnu stenu nejaké otvori,spoj nejakým drotom(na bokoch a pozor na bezpečnosť)a máš veeelke bývanie...a zakri napr. nad domčekom doskou aby nevyliezli...a potom nejaké hračky-mostík,trubičky od toal.papiera,domčeky,krabičky,rozne pletence z látok...

p.s.mne sa nepáčia myši,sú hnusné!!!!
ako by si na to zareagoval?
nepáčia sa mi myši,resp.ich chvost a smrad.
a ako na toto?

22 Sep 2009, 19:27
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
p.s.mne sa nepáčia myši,sú hnusné!!!!
ako by si na to zareagoval?
nepáčia sa mi myši,resp.ich chvost a smrad.
a ako na toto? - už to nechajme račej tak len nech sa mysimuz ospravedlni a hotovo. Je to predsa vyriešené nie?

22 Sep 2009, 20:21
Profil WWW
Vyzná sa
Vyzná sa

Poslať 
jj,len som mu to chcela priblížiť...s touto témou teda-koniec :wink:

23 Sep 2009, 15:12
Nováčik
Nováčik

Poslať 
Dobre, ospravedlňujem sa za čo chcete, ale neviem čo. Sú hnusné? ale absolútne mi to nevadí, pretože je to tvoj názor, "keď má niekto fobiu z pavúkov, netreba mu o nich rozprávať ". A už mám párik po hromade, len som nechal samičku 3 dni vo fľaši, nech z tej samice poodletujú tie svine, a neviem prečo boli piliny celé zafŕkané od krvi, len troška, a mala ako keby chcrasty na labkách, nikdy sa to v danom bývaní nestalo. možno mi tam behal aj potkan po garáži, a v tej fľaši bol rožok, možno útočil na myš, neviem.
A nevyzerajú byť tie myši nejaké choré, sú úplne aktívné a hrajú sa spolu. Keď som ich znovu dal do kopy, tak samček ju olizoval a vŕtal do srsti a ona si to nechala, potom sa priblížil ku časti nedzi zadnými nohami a chvílu pokoj a potom mierné pišťanie. Musím uznať že sú na seba lakomí, pokiaľ sa jedná o koníka. Už ich sem tam aj pohladkám, ale aj tak sa ešte boja, ale z ruky si vezmú alebo mi na ňu vysadnú. No každopádne ich popozerám a uvidím či je niečo zlé. Zatiaľ to tak nevyzerá.

Ozaj, ak by niekto chcel, tak mu môžem poskytnúť foto tých myší.

24 Sep 2009, 19:37
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia