Loading
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 26 Okt 2014, 02:17

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Myš domáca(divá) 
Autor Správa
Nováčik
Nováčik

Poslať Myš domáca(divá)

Dobrí deň. Som nový užívateľ fóra a chcem sa spýtať ako je to s škodnými myšiami. V garáži som chytil mladého samčeka a po dome mi behala samička a tak som ich chytil vlastnoručne vyrobenou a vymyslenou pascou a chcem ich chovať. Potrebujem vedieť ako sa o ne starať a ako je to vo všeobecnosti s nimi a bol by som rád keby sa mi tu niekto povenoval. Zatiaľ prežívajú v dvoch 5L fľašiach ale plánujem to zväčšiť. no keďže pre ne nieje problém vyskočiť do výšky 30 Cm tak musím im zaobstarať niečo špeciálne.
Vopred ďakujem za pomoc.

27 Aug 2009, 00:47
moderator
moderator

Poslať 
tak špeciálne by som ani nepovedala... nie je iné pravidlo v chovaní myši divokej alebo laboratórnej, pretože sa dokopy ničím neodlišujú... akurát v tvojom prípade by som bola opatrná, pretože divoké myši žili vonku, prichádzali do styku s rôznymi baktériami a vírusmi takže je možné že niečo majú v sebe (nemusí to tak byť ale u divoko žijúcich zvieratách je to bežne) takže by som bola veľmi opatrná na tvojom mieste...
a určite v ŽIADNOM PRÍPADE by som nedavala dokopy samčeka a samičku...

27 Aug 2009, 12:59
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
No chytil som aj ešte jedného samca pred tou samicou a dal ich ku sebe. Ten druhý bol starší a väčší a ten starší mladšiemu pohrýzol chvost, tak som pustil staršieho a neviem ako vy ale tie biele laboratórky sú... Preto chcem divú pretože tie sú živšie a nesedia na riti ako tie čo sa predávajú po chovproduktoch. A čo by sa podľa vás mohlo stať ak sú samec a samica v kope? hneď si veľmi dobre rozumeli a dokonca si navzájom (asi) čistili uši, teda jediná nevýhoda by bola buď v premnožení, alebo potom že by samček požral mladé a možno by ho tá samica asi zadrela. Neviem aké sú vzťahy medzi myšiami.
A k tým chorobám: už ma pohrýzlo veľa myší z vonka ale našťastie sa mi nič nestalo, nechcem tým však povedať že sú zdravé a poprípade aké lieky sú pre ne, aby som ich zbavil tých chorôb. A pri akých teplotách ich môžem chovať? Môžu mať myši vzduchom prenosnú chorobu na človeka, pretože by som si ich chcel dať do bytu.

27 Aug 2009, 13:25
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
Aké lieky na zbavenie chorôb? Hmm... Mal by si zájsť za veterinárom aby ich vyšetril. Ak budú choré (čo dúfam že nebudú) tak on vyberie tie správne lieky. Neoporúčam ti chovať tieto myšky bez vyšetrenia veterinára. A to stále budú žiť vo fľašiach? A to,aby boli samček a samicu spolu lebo ako si povedal hrozí premnoženie... Vzduchom prenosnú chorobu- takú nepoznám to asi nie ale také to myši majú infekčné choroby, čiže keby si ich chytal a potom by si napr.poškrabal nos tak vtedy by si to mohol vdýchnuť... Teplota? Izbová. Keď budú v byte tak ich nemusíš chladiť ani zohrievať zásada je, že ak sa v izbe cíti dobre chovateľ tak sa budú dobre cítiť aj jeho myšky. Dúfam že ich nechceš chovať stále v tej fľaši, mal by si im kúpiť akvárko alebo klietku... Máš pravdu že tieto myši sú vätšinou aktívnejšie ako tie laboratórne preto by si mal mať veľ kú klietku alebo terarko... A keď sa náhodou rozhodnes že kúpiš klietku tak daj pozor aby rozostupy medzi mriežkami neboli väčšie ako 7,5 mm lebo inak by myšky mohli zdrhnúť.Ak niečo ešte nebudeš vedieť ak napis

27 Aug 2009, 19:23
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
No ďakujem, dosť ste mi pomoholi a klietku by som v žiadnom prípade nevolil. Už len najmenšie otvory tie myši láka ku ohrýzaniu a kto by spal pri takom hluku. Choval som škrečky a aj pred tým nejaké odchytené myši. A neviem ako by ich veterinár vyšetril, pretože oni dosť hrizú, zo začiatku nie do krvy, ale potom postupne zosilňujú kúsací reflex. Inak raz som mal takú myš ktorá bola krotká ako škrečok a keď som ho pustil na koberec tak sa len pomaly rozhliadala, po 20 sekundách by jej už asi nebolo a vôbec jej nevadil pobyt vo fľaši, ale bráhco mi ju z dôvodu sporov vypustil. A raz som nechal piliny vo fľaši dlhšie a mal zlé vetranie asi 2 roky späť, a keď som ich menil tak tam liezli také malé ako kedy nejaké blchy ale dali sa ľahko zničiť a teda chcel by som vedieť, čo to bolo aby mi niekedy niečo podobné neliezlo po byte.

27 Aug 2009, 20:29
moderator
moderator

Poslať 
no... v prvom rade... samca oddel od samice inac cakaj kazdy mesiac prirastok... mimo to ze samica moze porodit od 4 do 12tich mladat, mimo to moze potom otec nakryt dcery, synovia matku alebo sestry a proste je to zacarovany kruh...
v druhom rade... veterinar je blbost tak isto ako lieky... veterinar ti nevysetri dokonale mysku, pretoze je to male stvorenie a priznajme si to vopred je tazke nieco tak male dokonale vysetrit, pretoze nieco ako odber krvi nehrozi... a na vacsinu krvnych testov je potrebne vacsie mnozstvo krvi
v tretom rade... nesuhlasim ze laboratorne mysky su ako si to nazval "..." ... nie vsetky sedia na zadku... to zavisi na povahe samotnej mysky a mys laboratorna nie je LEN biela myska... laboratorne mysky su vo farbach agouti (cize divoke zafarbenie), cierna, modra, siamska, barmska, znakata, cokoladova, pomarancova... no proste obrovske mnozstvo farieb a znakov... takze prosim pre dalsich ktory tu pridu nepisat podobne nezmysli ako ze laboratorna je len biela mys...
v stvrtom rade... tie male potvorky boli hnede alebo do biela? hnede su blsky, biele su vosky... ale skor mi to pride na tie vosky...

28 Aug 2009, 01:09
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
Tie lezúce špinky boli sivé.
A akože teda mám tie myši pustiť a kúpiť si z chovproduktu? Očividne si dal niekto námahu skrotiť tie myši a zaujímalo by ma ako to spravili.
K tej divokosti:
Chytená myš, jedno aká je vždy ako utrhnutá z reťazu, kdešto u chovproduktových to tak nieje. Tam si treba zvoliť a určite už sú ako tak zviknuté že poskakovanie im nepomôže.
A ešte jedna vec: myslím že tomu malému samčekovy sa jaksi zväčšili semenníky a začali viacej vyčnievať. Je to normálné?

28 Aug 2009, 10:32
moderator
moderator

Poslať 
tak neviem... to uz usud ty co je viac pre teba vhodne, ako ja osobne by som neriskovala chovat divu mys, kvoli tym chorobam a aj kvoli tomu ze ked mam doma ine zviera tak aj to sa moze nakazit a tak... ale to je na tebe... no a k divokosti... zatial sme chovali 4 myšky... 2 z toho boli krotučké a 2 z toho sa absolútne skrotiť nedali... nehovorím, že vystrájali v akvárku alebo tak, že pobehovali hore dolu ale nedali sa dokopy chytiť a aj keď ich človek chytil tak pobehovali len hore dolu a snažili sa dostať preč... ale osobne si myslím, že je lepšie mať myšacieho spoločníka ako divú myšku na ktorú sa môžem akurát tak pozerať...
tie semenníky u samčeka sú úplne normálne...

28 Aug 2009, 10:49
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
No ale on ich nemal predtým také vypúlené, to až keď som ho dal dokopy so samicou. Je to nejaká reakcia alebo čo?

28 Aug 2009, 11:38
moderator
moderator

Poslať 
nemyslím si... písal si že si našiel samčeka ako malého... u zvierat je bežné že samci keď sa narodia tak ešte nemajú padnuté semenníky... tie im padnú až po čase... tak asi ten čas pre neho nastal... http://myska.szm.sk/pics/samec.PNG tu je obrázok na nášho samčeka... takže ako vidíš, myšiaci majú dosť výrazné semenníky... ale prosím ťa oddeľ ho od samice...

28 Aug 2009, 13:46
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
Dobre veľmi pekne ďakujem. A ešte by som sa chcel povenovať tým chorobám. Vravíte že nevadí keď ich mám v byte a že od tých divích myší môžu ochoreť iné zvieratá, ktoré nemám a nemyslím si že by boli nejako obzvlášť choré. Ako som už spomínal, mal som takéto myši a nezdalo sa mi že by mali choroby ktoré by im škodili. Mal som na mysli skôr také choroby ktoré by myšiam nevadili a mohli by ich preniesť na človeka nejakou formou, teda ako myši bacilonosiči. Môže tam byť výskyt takýchto chorôb?

28 Aug 2009, 17:00
moderator
moderator

Poslať 
no práveže o takýchto chorobách som celý čas hovorila, pretože takéto choroby sa u divokých myšiach vyskytovať samozrejme môžu...

29 Aug 2009, 21:05
Profil WWW
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
alex: suhlas :D

30 Aug 2009, 18:50
Profil WWW
Nováčik
Nováčik

Poslať 
Počujte, akurát som išiel kupovať akvárium, ale o deň som sa oneskoril, a myšiam mením piliny každé dva dni, keďže boli vo fľaši, a teda mi to s kúpou akvárka nevišlo, tak som im nechal piliny 3 dni. Keď som ich pustil do nového akvárka, tak samček mal jemne zježenú srsť a ani nevyskakoval, len tak pomaly sa hýbal, po chvíli čosi zjedol a o 3 hodiny bol v pohode, až na tú srsť. Na druhý deň už bol pekne hadký, ako nový, no samica bola aktívna ako vždy a nič jej nebolo.

Chcel by som vedieť, čo to bolo za oslabenie alebo niečo, keď to bolo asi iba na pár hodín? Či že by mu vadilo príliš znečistené prostredie?

03 Sep 2009, 15:58
Začiatočník
Začiatočník

Poslať 
no tak keď si mu tri d ni nečistil tak to není až také veľmi hrozné, a taký smutný mohol byť z toho nového prostriedia... Až na tú srsť... S tým som sa zatiaľ nestretla... Ale ak už je v poriadku, tak je všetko dobre. A už si bol s nimi za veterinárom??? Ak nie tak choď. A ak sa to ešte tomu samčekovi vrati, tak choď vazne za veterinarom...

03 Sep 2009, 19:17
Profil WWW
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia